משה מונטג: "מניסיון של 20 שנה – 'קרנות תשרי' הוא המסלול הכדאי ביותר להורים מחתנים בציבור החרדי"

משה מונטג: "מניסיון של 20 שנה – 'קרנות תשרי' הוא המסלול הכדאי ביותר להורים מחתנים בציבור החרדי"

חברת 'קרנות תשרי' הציגה לאחרונה בשורה פורצת דרך בתחום רכישת דירה חדשה מקבלן עבור הורים המחתנים ילדים – מסלול "הלוואה מאפשרת" המותאמת לציבור החרדי, הניתנת בהון עצמי נמוך במיוחד ובהחזר חודשי נוח. בין יוזמי ומייסדי חברת 'קרנות תשרי' הוא משה מונטג, ששימש למעלה מ-20 שנה כיועץ בכיר, מיוזמי רעיון קרנות תשרי וכן שימש כיו"ר הוועדה המקומית לתכנון ובניה בבית שמש ומכיר היטב את המצוקה החרדית בנושא חיתון ילדים.

משה מונטג, מה הביא אותך להצטרף כיוזם ומייסד ב'קרנות תשרי'?


"לאחר ניסיון רב שנים בנושא הדיור במגזר החרדי ועם עליית מחירי הדיור בשנים האחרונות באופן דרסטי, הגעתי למסקנה שהקושי הגדול היום לקנות דירה הוא ההון העצמי הנדרש במערכת הבנקאית כתנאי לקבלת משכנתה, ולכן יזמנו חברה שתתן מענה בתחום הזה – הלוואות גדולות במינימום הון עצמי".
מדוע 'קרנות תשרי' נחשבת לבשורה פורצת דרך עבור הורים מחתנים בציבור החרדי?
"כאמור, הסיבה הראשונה היא הדרישה להון עצמי מינימלי. סיבה שנייה – חיתום מותאם לחיי המגזר החרדי וגמישות בצרכים ייחודיים. סיבה שלישית – הקלה משמעותית להורים מחתנים, כאשר ההורים משלמים את עלות האשראי בלבד למשך 5 שנים, ולאחר שהזוג מתבסס כלכלית הוא יכול לבחור לקחת משכנתה בנקאית ולשאת בנטל ההחזרים, כך שההורים יכולים לפנות את עצמם לחתונת הילדים הבאים".
אנחנו בתקופה של אי ודאות כלכלית ורבים נמנעים לקחת הלוואות. כיצד קרנות תשרי נותנת מענה לחששות הללו?
"גם בתחום זה קרנות תשרי משכנתאות חרדים נותנת מענה: ההלוואות ניתנות לתקופה של 5 שנים בעלות האשראי בלבד ללא תשלומי הקרן, כדי להוזיל את התשלום החודשי על הדירה. בתקופה של אי וודאות כלכלית וסביבת ריבית גבוהה, המסלול של קרנות תשרי הוא האידיאלי לרוכשים ולמשקיעים".
האם המסלול מתאים גם למשקיעים שזו אינה דירתם היחידה?
"בהחלט, ועבורם הוא מאוד אטרקטיבי כי לקרנות תשרי אין את הרגולציה הבנקאית המאשרת מתן משכנתה עד 50%. אצלינו ניתן לקבל הלוואה עד 86.5%".
אלו גופים פיננסיים מממנים את חברת 'קרנות תשרי'?
"גופים מוסדיים ידועים כמו "מנורה מבטחים" וחברת הביטוח "הראל", וכן ע"י חברת "לאומי פרטנרס" שהיא זרוע בנקאות ההשקעות של קבוצת לאומי".

משה מונטג

יועץ בכיר, מיוזמי רעיון קרנות תשרי, יו''ר הוועדה המקומית לתכנון ובניה בבית שמש

8542*